dana_symbol_polskiego_przemysl_odziezowego.jpeg

Dana – symbol polskiego przemysł odzieżowego

fhumartanadarzyce.pl Zajmujemy się sprzedażą baterii trkacyjnych w Polsce

Do najsłynniejszych zakładów z branży tekstylnej w czasach PRL-u zaliczano Zakłady Przemysłu Odzieżowego DANA. Do dziś w Szczecinie pozostają symbolem polskiego przemysłu odzieżowego. Zakłady Przemysłu Odzieżowego Dana znane były w całej Polsce. Produkowano tam najmodniejsze ubrania, o których marzyło wiele kobiet. Historia zakładu sięga roku 1945, kiedy to utworzono zakłady konfekcyjne, w których szyto odzież roboczą, męskie koszule i mundury. Dopiero w 1967 roku nadano zakładom nazwę Dana i rozpoczęto produkcję ubrań dla kobiet. W tamtych czasach była to najnowocześniejsza fabryka odzieżowa.

W szczytowym okresie produkcji zatrudniano ponad 3,5 tysiąca kobiet. Dużą wagę przywiązywano do nowoczesnych krojów i wysokiej jakości tkanin. Niestety, ale dziś po zakładach nie ma ani śladu. Wraz z nadejściem lat 90-tych nadeszły zmiany ustrojowe i zakład poddano prywatyzacji. Ponadto Europę zalała fala ubrań z Chin za grosze. To sprawiło, że w 2007 roku zlikwidowano firmę i obecnie na jej terenie powstaje wieżowiec..

www.mebleskladane.com.pl

2 myśli nt. „Dana – symbol polskiego przemysł odzieżowego”

  1. Elo wszystkim! Muszę przyznać, zaczarowała mnie myśl przedstawiona w niniejszym poście, tak po prostu by się na coś takiego oczywiście nie wpadło. Piszący udostępnił zdecydowanie trafne spojrzenie do tego tematu. Nie wątpię, iż warto zastanowić się nad jego sądami, dlatego że bywają cenne, warte dziennikarza, z kolei autor staje się następnym mentorem internetowym.

  2. Piątka! Wspaniale przegląda się wszystko, co było przedstawione w powyższym wpisie. Widać, że ten kto notkę tworzył, musiał mieć spore pojęcie o temacie. Główna myśl notatki zdaje się być dla wielu przydatna i zdecydowanie też w przyszłości użyję przytoczonych przez autora porad. Pozdrawiam i życzę następnych trafnych tekstów w zbliżonym wydźwięku.

Możliwość komentowania jest wyłączona.